3MW KATLU MĀJA LATVIJĀ

Vēl viens 2017. gadā realizētais AS KOMFORTS GROUP projekts – 3MW katlu māja, kurā kā kurināmais tiek izmantota šķelda, skaidas un kokapstrādes atkritumi.

Klients: SIA BYKO-LAT / NORVIK Hf

Kokapstrādes uzņēmums SIA BYKO-LAT tika nodibināts 1993. gadā kā Islandes uzņēmuma, NORVIK Hf meitas uzņēmums Latvijā. NORVIK Hf ir ģimenes uzņēmums ar galveno mītni Islandē un pārstāvētiem uzņēmumiem 6 Eiropas valstīs. Latvijā tas darbojas kokapstrādes nozarē.

Kopumā šis ir jau otrais KOMFORTS GROUP AS realizētais projekts uzņēmumam NORVIK Hf. Pirmo projektu - 4,5MW kaltu māju, kurā kā kurināmais tiek izmantota miza/šķelda, mēs realizējām 2015. gadā vienam no grupas uzņēmumam LAESTI AS, Pērnavā, Igaunijā, kas nozīmē, ka mūsu piedāvāto/izstrādāto iekārtu iespējas un tehnoloģiskie risinājumi tiek novērtēti.Mērķis: Šī “zematslēgas” projekta mērķis bija nodrošināt esošo ražotni ar karstā ūdens ražošanu, kas nepieciešams gan tehnoloģisko procesu nodrošināšanai, gan arī siltumapgādei. Lai apmierinātu klienta izvirzītās prasības, katlu mājā tika uzstādīta AS KOMFORTS GROUP ražotā, KAPAK sērijas iekārta ar jaudu 3MW. Tā ir kustīgo ārdu priekškurtuve, kura apvienota ar horizontālo katlu un multiciklonu vienā iekārtā. Tā ir ne vien ļoti kompakta pēc saviem izmēriem, bet arī ar augstu efektivitāti. Tāpat piegādes apjomā tika iekļauts viss papildaprīkojums, t.sk. kurināmā noliktava ar kustīgo grīdu un kurināmā transportieriem, pelnu izvadīšanas sistēma, dūmgāzu attīrīšana, utt. Katlu mājas darbības ir pilnībā automatizēta.


Jauda: 3MW / 110 C t 6 bar karstā ūdens ražošanas procesam (20 koksnes žāvēšanas kaltēm un ražošanas telpu apkurei)

Kurināmais: skaidas 100% / šķelda 100%, mitruma 10- 55%. Kokapstrādes procesa atlikumi, pamatā 10-20 % mitruma.

Projekta realizācija: sākums 03.2017 - darbības uzsākšana 10.2017