8MW KATLU MĀJA BALTKRIEVIJĀ

Mūsu lielākais projekts 2017. gadā – 8MW katlu māja, kurā kā kurināmais tiek izmantota šķelda, skaidas/miza un kokapstrādes atlikumi. 

Klients
: Vitebskaja Lesopilka (AS “WOODBAKERS”/ KAAMOS GROUP)

Uzņēmums Vitebskaja Lesopilka ir AS WOODBAKERS meitas uzņēmums un viens no lielākajiem zāģmateriālu ražotājiem Baltkrievijā, kura saražotā produkcija tiek eksportēta pa visu pasauli.

8MW katlu māja,”Vitebskaja Lesopilka”, Vitebsl, Baltkrievija.
Mērķis: Karstā ūdens ražošana tehnoloģisko procesu nodrošināšanai un siltumapgādei. Projekta gaitā tika veikta esošās, 2,5 MW kaltu mājas rekonstrukcija, t.sk. demontētas esošās iekārtas. Tās vietā tika izbūvēta jauna katlu māja ar kopējo jaudu 13 MW (8 MW biomasas kalts un 5 MW gāzes kalts). AS “KOMFORTS GROUP” veica SM (siltummehānikas) sadaļas projektēšanas darbus, siltumtehnisko iekārtu (8 MW biomasas katls) un komplektējošo iekārtu piegādi, montāžu un palaišanu. Lai izpildītu pasūtītāja izvirzītos nosacījumus, projekta ietvaros tika piedāvāts, jau tirgū sevi
 pierādījis produkts – KAP sērijas slīpo kustīgo ārdu priekškurtuve kopā ar AK sērijas vertikālo ūdenssildāmo katlu, kura nominālā jaudu ir 8MW. KAP sērijas kurtuvēm ir augsts lietderības rādītājs un tas ir pārbaudīts, un klientu novērtēts risinājums, ja tiek izmantots kurināmais ar mitrumu līdz 60%. Ūdenssildāmais katls ir aprīkots ar automātisko dūmcauruļu attīrīšanas sistēmu. Papildus pamatiekārtām tika piegādāts komplektējošās iekārtas, katlumājas darbības nodrošināšanai, t.sk. kurināmā noliktava ar kustīgo grīdu (ietilpība 400m3) un kurināmā transportēšanas sistēmu (kopējais transportieru garums vairāk kā 30m), pelnu izvadīšanas sistēma, dūmgāzu attīrīšanas sistēma un automātika, kas nodrošina pilnīgu procesu automatizāciju bez operātora patstāvīgas klātbūtnes un abu kaltu kaskādes vadību. Lai klients varētu koncentrēties uz savu pamatdarbību AS “KOMFORTS GROUP” nodrošina pilna servisa līgumu un katlu mājas darbības parametru attālinātu uzraudzību. 

Jauda: 8MW / 110 C t 6 bar karstā ūdens ražošanas procesam (koksnes žāvēšanas kaltēm un ražošanas telpu apkurei).

Kurināmais: miza 100% / šķelda 100% / skaida 100% / Kokapstrādes procesa atlikumi, pamatā 30-60 % mitruma.

Projekta realizācija: sākums 10.2016 - darbības uzsākšana 11.2017